Konkurs Plastyczny

Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronat honorowy sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

konkurs powiatowy

Nasi uczniowie: Sandra Włodek z klasy trzeciej i Kacper Kalemba z klasy siódmej, w dniu 18 maja, wzięli udział w eliminacjach powiatowych 41. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, który odbył się w Domu Kultury w Hrubieszowie.

Sandra Włodek przepięknie recytowała i wczuła się w przeżycia podmiotu lirycznego.

Kacper Kalemba i tym razem pokazał, że jest "mistrzem słowa".

PODZIĘKOWANIE

„Dobroć serca jest tym,

czym ciepłe słońce – ona daje życie”

                                Henryk Sienkiewicz

Społeczność Szkoły Podstawowej im. s. Wandy Longiny Trudzińskiej i Siedmiu Wychowanków w Sahryniu składa gorące podziękowania za pomoc w organizacji Święta Patrona Szkoły.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów:

ŚWIĘTO SZKOŁY

Patron – to nie jest wcale

postać z lamusa wyjęta.

To jest twój honor, twe godło,

i jak Ojczyzna – rzecz święta…”

15 maja 2022 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Sahryniu obchodziła Święto Patrona Szkoły. W tym roku przypadła 78 rocznica męczeńskiej śmierci s. Wandy Longiny Trudzińskiej i Siedmiu Wychowanków.