10 czerwca 2024 r. nasza szkoła zamieniła się w „Szkolną strefę kibica”. Ok. godz. 19:00 uczniowie klas starszych niemal w komplecie stawili się przed szkołą eksponując barwy narodowe, koszulki z logiem reprezentacji i inne gadżety.
Całą szkołę pomału zaczął wypełniać zapach świeżo prażonego popcornu przeplatany z aromatem gorącej herbaty. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali rozpoczęcia zmagań sportowych. Stadion Narodowy jest niemal jak świątynia polskiego sportu, dlatego wszyscy kibice liczyli na kolejny dobry występ naszych piłkarzy.
Widowisko rozpoczęło się od gremialnego odśpiewania hymnu narodowego. My przed telewizorem nie byliśmy gorsi i z rękami na piersiach odśpiewaliśmy uroczyście Mazurka Dąbrowskiego. W końcu przyszedł czas na emocje sportowe. Żywiołowo dopingowaliśmy naszych. Piłkarze nie zawiedli i po dość zaciętym meczu, obfitującym niestety w liczne kontuzje, Polska pokonała Turcję 2 – 1.
Pozostały czas wypełniła nam zabawa wzorowana na kultowym kole fortuny. Uczestnicy podzieleni na dwa zespoły (dziewczyny kontra chłopcy) rywalizowali odgadując hasła związane z tematyką sportową, motoryzacyjną, branżą „beauty” oraz ochroną środowiska.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu i życzymy „naszym” chłopakom z reprezentacji narodowej sukcesów w zbliżających się Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Oby co najmniej powtórzyli sukces z 2016 roku, gdy awansowali do ćwierćfinału.