Poniedziałek 27 maja 2024 r. wybraliśmy, aby połączyć Dzień Matki, Dzień Dziecka oraz Dzień Taty i wspólnie bawić się na Pikniku Rodzinnym.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, podczas której uczniowie przeczytali wzruszające wiersze o tematyce rodzinnej.
Czwartoklasistki Laura i Ola wykazały się talentem aktorskim i komediowym, prezentując skecz pt. „Samochwały” o przechwałkach dumnych mam malutkich córeczek. Następnie Pani Dyrektor wręczyła upominki
i dyplomy dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie plastycznym KRUS-u. Obecna na naszej uroczystości Pani Wójt Monika Podolak złożyła wszystkim obecnym życzenia wszelkiej pomyślności i przekazała torbę z cukierkami.
Właściwą zabawę rozpoczęliśmy od rywalizacji Mam i Pani Wójt, polegającej na jak najszybszym wbiciu w kawałek drewna gwoździ za pomocą młotka w taki sposób, aby utworzyły prostokąt. Wszystkie Panie, dopingowane przez obecnych, świetnie sobie poradziły.
Przez kilka godzin trwania imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były różne konkurencje sportowe i taneczne dla dzieci i rodziców, malowanie twarzy, tatuaże, dmuchańce, łowienie rybek w basenie, ognisko i pieczone kiełbaski, oranżada. Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się zwłaszcza nadmuchiwana zjeżdżalnia, zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych – rodziców i części nauczycieli. Tu ogromne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Marty i Wojciecha Łukaszczyków, którzy obsługiwali „suchy basen” z piłeczkami i wspomnianą już wielką zjeżdżalnię; sami przywieźli je, rozłożyli (po imprezie złożyli) i przez cały czas pilnowali porządku i bezpieczeństwa uczestników podczas zabawy.
Wielką atrakcją festynu był przyjazd Pani Eweliny Poziomkowskiej-Zosik z Uchań, instruktorki zumby i animacji, która z niesamowitą energią i humorem poprowadziła zajęcia taneczne dla chętnych. Bardzo dziękujemy za przybycie, entuzjazm, uśmiech, relaks.
W tym roku Piknik Rodzinny uświetniła też grupa członków Klubu Seniora „Czas”, działającego przy Odziale Regiopnalnym PCK w Hrubieszowie pod przewodnictwem Pani Doroty Stronkowskiej. Występ Pań i Panów grających na bębnach afrykańskich i innych instrumentach, śpiewających skoczne piosenki o różnej tematyce, m. in. „Lato czeka”, „Gdzie ta keja”, „Lipka”, „W moim ogródecku”, spotkał się z żywym zainteresowaniem i pobudził słuchaczy do wspólnego śpiewu i grania. Zwłaszcza bębny zrobiły prawdziwą furorę wśród dzieci. Dziękujemy, że po raz kolejny dzięki Państwa obecności mogliśmy przeżywać wiele pozytywnych emocji.
To był bardzo udany, pełen wrażeń dzień. Upalna pogoda dała nam przedsmak wakacji. Nastrój panował również wakacyjny – radości, swobody, przyjaźni, beztroski. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej imprezy. Poza wymienionymi wcześniej współorganizatorami, przede wszystkim dziękujemy naszemu głównemu sponsorowi, Panu S. Jasiakowi, Prezesowi Firmy Fasolex, na którego hojność i życzliwość możemy liczyć już nie po raz pierwszy.
Dziękujemy za wszelką pomoc i poświęcony czas, za każde dobro, dzięki którym na twarzach dzieci zagościł uśmiech, a czas wypełniło mnóstwo pozytywnych przeżyć. Słowa podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.
Wszystkim Kochanym Rodzicom naszych uczniów życzymy wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności! A dzieciom radości i spełnienia marzeń oraz udanych nadchodzących wakacji.
 
Galeria zdjęć dostępna na profilu FB SP w Sahryniu.