„NARODOWE CZYTANIE”

Wraz z początkiem roku szkolnego nasi Uczniowie intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. W dniu 4 września przystąpili do 10 edycji ogólnopolskiej akcji - "Narodowe Czytanie", która jest obecna w życiu naszej szkoły od siedmiu lat. W tegorocznej edycji, w całej Polsce, czytano utwór pod tytułem ,,Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

W wydarzeniu wzięło udział część uczniów z klasy: IV, VII i VIII oraz nauczyciele. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w tak ważnym przedsięwzięciu.

„Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją do tego, by uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się z najwybitniejszymi dziełami polskiej literatury. Dla każdego uczestnika przewidziana była "słodka"nagroda. Gorąco dziękujemy Uczniom za udział i godną do naśladowania postawę oraz zapraszamy na następną edycję.