Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Pani Dyrektor serdecznie powitała Uczniów, Rodziców, przedstawiciela organu prowadzącego - Pana Sławomira Bednarczuka, pracowników szkoły i nauczycieli.

Następnie wręczyła nagrody dla uczniów kl. I -VIII, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Został także nagrodzony uczeń klasy szóstej Kacper Kalemba, który uzyskał najwyższą średnią w szkole.

Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród i wyróżnień oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą Uczniów kończących szkołę i Pań, które odchodzą na emeryturę. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły. Pamiętajmy jednak, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego, intrygującego. Ósmoklasiści pożegnali społeczność szkolną z nutką humoru.

Następnie Pan Sławomir Bednarczuk pogratulował uczennicy klasy II Zuzannie Musur za reprezentowanie naszej gminy w konkursie recytatorskim na etapie wojewódzkim i wręczył jej upominek. Miłe słowa skierował także do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i przekazał im, w imieniu Wójta Gminy Werbkowice – Agnieszki Skubis-Rafalskiej, podziękowania.

W dalszej części Pani dyrektor wyraziła słowa uznania i w szczególny sposób podziękowała Paniom: Annie Stemporowskiej i Weronice Bieńkowskiej, które po wielu latach pracy w naszej szkole odchodzą na zasłużoną emeryturę.

Wszystkim Uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń i zasłużonego wypoczynku.