Wojna się nie skończyła (...). Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim. Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa.
Gen. bryg. Leopold Okulicki ,,Niedźwiadek" - fragment ostatniego rozkazu dla oficerów i żołnierzy Armii Krajowej. 1945 r.
 
1 marca 2024 r. w naszej szkole obchodzony był Narodowy Dzień ,,Żołnierzy Wyklętych." Uroczystość ta ustanowiona została 3 lutego 2011 r. przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Żołnierze Wyklęci, często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.
 
Na początku uroczystości uczciliśmy minutą ciszy pamięć Żołnierzy Wyklętych i odśpiewaliśmy Hymn państwowy. Następnie uczniowie wysłuchali piosenkę ,,Wyklęci Niezłomni" i zaprezentowali piosenkę ,,Już dopala się ogień biwaku" oraz obejrzeli film ,,Tajemnice historii - Żołnierze Wyklęci." W trakcie filmu przypomniano historię i przytoczono sylwetki bohaterskich Niezłomnych. Wszyscy dowiedzieli się, że Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest dzisiaj formą uczczenia walki, ofiary, bólu
i cierpienia jakich doznawali przez wszystkie lata PRL. Wyklęci po latach okazali się zwycięzcami, dlatego wszyscy powinniśmy o nich pamiętać. Poznali wiele informacji, nie tylko tych odważnych osób, ale także o przeszkodach i warunkach w jakich przyszło im żyć oraz walczyć. Nasi uczniowie byli wyraźnie zainteresowani tematem, czego dowodem była zupełna cisza na sali. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych została również przygotowana gazetka ścienna na korytarzu szkolnym przedstawiająca historię święta i najważniejsze informacje o Niezłomnych. Godnie uczciliśmy pamięć zapomnianych Bohaterów.