Dzień Ziemi

22 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Młodsze dzieci obejrzały film dydaktyczny ,,Dzień Ziemi’’ i wykonały zadania, które pozwoliły im nazywać się Przyjacielem Ziemi. Uczniowie klasy II i III zrealizowali zagadnienia przewidziane na kwiecień w projekcie ,,Z przyrodą za pan brat’’. Potem wszyscy uczniowie wcielili się w rolę kreatorów mody. Powstały oryginalne eko-kreacje. Każda klasa przygotowała reprezentacyjny strój. Wygraną były vouchery: na dodatkową lekcję w-f, wyjście z wychowawcą do sklepu, dzień bez pytania lub wyjście na szkolny plac zabaw.