Wycieczka do ZOO

W piątek 27.09.2019 r. uczniowie klas 0 – VIII uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Celem naszej wycieczki było odwiedzenie zamojskiego ZOO, które po niedawnej modernizacji wprost prosiło się o wizytę.

Najpierw uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach dydaktycznych „Oto sowa mądra głowa - nocni mieszkańcy zamojskiego ZOO”. Później zwiedzali ogród zoologiczny, w którym widzieli okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. O niektórych usłyszeli pierwszy raz. Podziwiali różne rodzaje małp, puchaczy oraz mniejsze i większe dzikie ”koty”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w ZOO można je oglądać na wyciągnięcie ręki. Najwięcej czasu uczniowie spędzili u nowych gwiazd naszego ZOO czyli żyraf. Żyrafy z gracją pozowały do zdjęć.
Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, z pamiątkami wróciliśmy do domu.