Narodowe Czytanie 2019

Po raz kolejny część uczniów z naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która odbyła się 7 września 2019 roku o godzinie 10.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem rokrocznie obejmuje Para Prezydencka. Z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta wybrano osiem nowel na 8. już edycję Narodowego Czytania. W liście do Rodaków Pan Prezydent podkreślił, że teksty te: „Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. (…). To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe”. Słowa te powinny być dla nas cenną wskazówką, która mówi, jakie wartości są istotne w życiu człowieka. Celem przedsięwzięcia była także popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas, by wziąć udział w akcji i wspólnie z nauczycielami czytali wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. Już dziś zapraszamy do udziału za rok.